مقاله

اتصالات لوله و انواع آن

اتصالات لوله و انواع آن

اتصالات لوله نه تنها برای ایجاد یک سیستم مستحکم، یکپارچه، و دائمی طراحی می­ شوند، بلکه برای استفاده در یک سیستم فشرده و قابل جدا سازی نیز طراحی شده و اجازه می دهد تا اتصالات از هم جدا شوند.

اتصالات لوله های فولادی ضد زنگ

اتصالات لوله های فولادی، اتصالی را ارائه می دهند که از استحکام بالایی برخوردار است ، این نوع اتصالات از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند.

اتصالات شلنگ

طیف گسترده ای از اتصالات شیلنگ در اندازه های BSP ، BSPT و NPT ارائه می شوند. این محصول کاملاً مطابق با استاندارد های بین المللی و از با کیفیت ترین فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

اجزای شیلنگ

اتصال ، بوش و واشر

طیف گسترده ای از شاخه های اتصالی ، بوشها و کلاهک های BSP به صورت شش ضلعی های بزرگ ساخته شده است تا امکان استفاده از واشر­ها را فراهم کند. مجموعه های پیچ و واشر ها با توجه به همه رشته ها از BSP 8/1 تا ۰/۲ ومتناسب برای فشار عملکردی ایمن  3000 psi  تولید می­شوند.

اتصالات لوله فشار قوی

 این نوع اتصالات از نوار و قطعات فولادی ضد زنگ با کیفیت بالا ساخته می­ شوند. اتصالات لوله فشار قوی برای NPT و BSPT ، و برای فشارهای حداکثر۱۰٫۰۰۰ psi موجود هستند.

اتصالات لوله کشی

اتصالات لوله کشی در سیستم لوله کشی به عنوان بخشی استفاده می شود که وظیفه تغییر جهت ، انشعاب، یا تغییر قطر لوله را بعهده دارد و به صورت مکانیکی به سیستم لوله کشی متصل می شود. این نوع اتصالات انواع مختلفی دارند و برای همه اندازه ها و عملکرد ها در سیبستم لوله کشی در دسترس هستند.

اتصالات به دو گروه اصلی تقسیم می شوند:

  •      اتصالات نر به نر، به صورتی که قسمتهایی که انتهای اتصالات به هم چسبانده می شوند
  •      اتصالات جوش سوکت (SW) اتصالات نر به ماده.

اتصالات کم فشار

این اتصالات BSP و BSPT در اندازه های مختلف از ۸/۱ تا ۲ موجود هستند و دارای فشار کاری ایمن۱۵۰ psi هستند.

مشخصات فنی

اتصالات پیچ دار BSP ، اتصال های نر مخروطی ۶۰ درجه ، اجزای لوله و شیلنگ ، شاخه ها ، بوشها ، درپوش ها ، واشر ها ، اتصالات لوله پیچ NPT ، اتصالات جوش و اتصالات دقیق لوله.

اتصالات لوله پیچ BSP با BS 1740 یا BS 1387 مطابقت دارند. بوش ها تا ۱ ″ BSPT با نخ های مخروطی داخلی تهیه می شوند. این اتصالات برای فشار عملکرد ایمن۳۰۰۰ psi مناسب هستند و برای سازگاری با ابزارها و شیرآلات استفاده می شوند.

اتصالات ممه ای های شش گوش و ممه ای های کاهنده شش ضلعی تا ۱ ۱ BSPT دارای منافذی هستند که آنها را برای فشار عملکرد ایمن تا ۶۰۰۰psi متناسب می کند.

اتصال های نری ۶۰ درجه مخروطی مبتنی بر AGS 949 و  BS 5200 هستند. اتصالهای لوله و شیلنگ بر اساس BS 1906 و  BS 2464 هستند. هر اتصال عمودی را می توان دندانه دار کرد تا آنها را به اتصالهای شلنگ ماده یا نر تبدیل کند.

اتصال های عمودی لوله با اندازه لوله OD معادل هستند و بنابراین دارای OD کوچکتری نسبت به انتهای دم اسبی معادل آن دارند.

شاخه ها ، بوش ها و درپوش های BSPP از شش ضلعی به اندازه کافی بزرگ ساخته شده‌اند که امکان استفاده از واشر را دارند. مجموعه های واشر و پیچ با توجه به همه رشته ها از ۸/۱ ″ BSP – 2 ″ BSP و مناسب برای فشار ۳۰۰۰ psi هستند و در PTFE / فولاد ضد زنگ و نیتریل / فولاد ضد زنگ به کار برده شده است.

اتصالات لوله ای پیچ دار، NPTF ، برای انطباق با BS 3799 ساخته شده‌اند. همه موارد فهرست شده مناسب برای استفاده در فشار ایمن تا ۶۰۰۰psi هستند.بعلاوه، طیف کاملی از اتصالات پیچ دار فولاد ضد زنگ با فشار کم در دسترس هستند.

این اتصالات BSP در اندازه های مختلف از ۸/۱ تا ۲ موجود هستند و دارای فشارایمن ۱۵۰ psi هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *