مقاله

صرفه جویی در وقت و هزینه هنگام نصب لوله کشی

صرفه جویی در وقت و هزینه هنگام نصب لوله کشی

نصاب ها به روش های لوله کشی در ساختمان که مدتها از آنها به طور سنتی استفاده کرده‌اند وفادار هستند. این امر خصوصاً در مورد کسانی که سال هاست از لوله های مسی استفاده می­ کنند و در مورد قابلیت روش پوش فیت محتاط هستند­، بیشتر صدق می کند. اما اگر به شما بگوییم که می­ توانید در زمان نصب حداکثر ۴۰٪ صرفه جویی کنید، آیا تغییر به سیستم پوش فیت پلیمری را مد نظر قرار نمی ­دهید؟

با ۴۰٪ زمان بیشتر­، می توانید سریعتر به کار بعدی بروید. سرعت داشتن در مشاغل باعث شهرت شما می­ شود، زیرا سرعت و کارایی است که بازار مدرن را هدایت می­ کند. در نهایت، فناوری موجود در لوله کشی با سیستم پلیمری پوش فیت باعث می­ شود که یک رقابت غیر مس با مس به وجود آید.

استفاده از مس – ریشه در گذشته:

مس سال های زیادی ست که وجود داشته است، اما در طول این سال ها تکنولوژی استفاده از آن تغییر چندانی نکرده است. هنوز هم مراحل پیچیده و زمان‌بری برای لحیم کاری و اتصال قطعات به یکدیگر وجود دارد.

از طرف دیگر پلیمرها از زمان ورود به تدریج بهتر و قویتر شده‌­اند. لوله و اتصالات پلیمری پوش فیت در سایز­های موجود در استاندارد لوله­ وجود دارند و نصب اتصالات در عرض چند ثانیه انجام می ­شود. لوله ها به طور خاص مانند لوله پلی بوتیلن شرکت  JG Layflat بسیار انعطاف پذیر ساخته شده‌اند، که به شما کمک می ­کند چندین روش بهره‌وری را ارائه دهید. اولا لوله های Layflat در طول و اندازه ­های مختلف موجود است و آن را برای هر نوع پروژه لوله‌شی یا گرمایش سازگار می­ کند. ثانیا به دلیل انعطاف پذیری، کویل لوله ها فضای کمتری را اشغال کرده و بر خلاف لوله­ های سخت مسی حمل آنها در محل کار بسیار آسان‌تر است. انعطاف پذیری پلی بوتیلن همچنین به این معنی است که نصب کنندگان می توانند با حداقل تلاش آن را در میان تیرچه ها نصب کنند.

فناوری موجود در لوله های پلیمری:

لوله های پلی بوتیلن دارای مجموعه ای از مزایا و کارایی هستند. یکی از مزایای اصلی، نفوذ حرارتی پایین آن در مقایسه با لوله های مس است. این بدان معناست که در دمای بسیار سرد، احتمال یخ زدگی آب و ترکیدگی در لوله وجود دارد. با این حال، هنگامی که یخ زدگی اتفاق بیفتد، لوله منبسط می­ شود و می‌تواند به طور بالقوه مقداری از حجم اضافی را در بر بگیرد و با ذوب شدن یخ به ابعاد طبیعی برگردد. این ویژگی حرارتی برعکس عمل می­ کند، حتی در صورت عبور آب گرم، آنها را در هنگام لمس سردتر می کند. برعکس لوله های مسی در صورت لمس تصادفی می توانند باعث سوختگی شوند.

کار با این لوله ها آسان‌تر است. همانطور که از نام آن بر می­اید وقتی آنها از حالت کویل خارج می­ شوند، لوله مستقیم نگه داشته شده و “صاف می شود”. این لوله به گونه‌ای طراحی شده که شکل­ پذیری کمتری را حفظ می کند، بنابراین دوباره به حالت قبل در نمی­اید. این لوله همچنین از پنج لایه ساخته شده که مانع از نفوذ اکسیژن و تغییر رنگ آن است. بنابراین وقتی از ورود هوا به سیستم لوله ­کشی و سیستم گرمایشی جلوگیری شود، اثر خوردگی بر روی اجزای فلزی را کاهش می­ یابد.

یک بار پلیمری شوید، دیگر هرگز برنخواهید گشت!

اتصالات پلیمری پوش فیت با استانداردهای بسیار بالا مهندسی شده و آزمایشات بسیار سخت استانداردهای لازم BSI و WRAS را گذرانده‌­اند. اتصال پوش فیت وقتی ایجاد می­ شود، از همان ابتدا و در هر مرتبه درست عمل می کند. به دلیل وجود کولت منحصر به فردی که لوله را گرفته و با مکانیزم اضافی پیچش و قفل اتصال فشرده را ایجاد می­ کند.

همچنین کار با پلیمر بسیار راحت‌تر است. دیگر نیازی به دمنده، لحیم و مواد تمیز کننده مانند روغن فلاکس نیست که در نتیجه، در معرض خطر بودن سلامتی نصاب که از طریق تنفس در بخارات سمی و احتمال سوختگی جدی پوست وجود دارد را کم می کند. ثابت شده است که پلاستیک می تواند زمان نصب همان کار را بیش از یک سوم کاهش دهد و کارهای دشوار مانند کار در فضاهای ناجور و تنگ بسیار آسان تر می­ شود.

روی آوردن به راه حل استفاده از پوش فیت پلیمری نه تنها به شما در کار کمک می­ کند، بلکه در طولانی مدت می­تواند اعتبار شما را ارتقا بخشد، مشاغل و مشتریان بیشتری را تأمین کند و به شما در حفظ ایمنی کار کمک کند. اکنون تغییر را انجام دهید – خواهید دید که هرگز برنخواهید گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *