مقاله

عملکرد پمپ در ساختمان های بلند

عملکرد پمپ در ساختمان های بلند

تأمین آب در ساختمان های بلند و آسمان خراش ­ها می­ تواند یک کار چالش برانگیز باشد. شما باید در ساخت و سازهای تجاری و مسکونی از چند طبقه پمپ نصب کنید. بنابراین ضروری است که در مورد اصول عملکرد پمپ و انواع مختلف پمپ­ های موجود که نیازهای لوله کشی شما را برآورده می­ کند، بدانید.

ارتفاع و فشار عامل اساسی در تأمین آب ساختمان های بلند است. آب یک ساختمان دو طبقه را می­توان از طریق یک خط لوله استاندارد تأمین کرد. اما وقتی ارتفاع ساختمان افزایش می­ یابد فشار استاندارد برای تامین آب در طبقات بالاتر کافی نیست. بنابراین باید فشار را با کمک پمپ و مخزن افزایش دهید. به طور کلی، یک مخزن در طبقه ­های بالای ساختمان نصب می­شود و یک پمپ در اتصال اولیه منبع آب استفاده می­ شود.

چندین سیستم پیچیده در ساختمان های مدرن نصب شده است. شما می ­توانید به دنبال سیستم های پیش ساخته بروید و یا بر اساس نیاز خود به دنبال سیستم ­های پمپاژ سفارشی بروید. چندین مدل از سیستم­ های پمپاژ وجود دارد که در آنها امکان کنترل سرعت وجود داشته که دارای ویژگی کنترل لمسی می­ باشند. در واقع فناوری پمپ هوشمند فناوری مدرنی است که در سال های اخیر استفاده می­ شود.

اصل اساسی در عملکرد پمپ­ ها:

عملکرد اصلی پمپ بالا بردن آب به مخازن یا مخازن ذخیره موقت با کمک خطوط لوله نصب شده است. پمپ دستگاهی است که در تعریف استاندارد بر اساس فشار برای انتقال مایعات به یک ارتفاع خاص کار می­ کند. در پمپ، انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی تبدیل شده و آن را قادر به پمپاژ می­ سازد. در زیر برخی از مشخصات عملیاتی پمپ­ ها ذکر شده است.

  • فشار سر
  • ظرفیت
  • ورودی برق
  • ضریب قدرت
  • بازده موتور
  • اسب بخار ترمز
  • اسب بخار هیدرولیک
  • کارایی کل
  • کارایی پمپ

تفاوت عملکرد پمپ ها در چیست؟

پمپ­ های گریز از مرکز:

 این پمپ توسط یک پروانه در حال چرخش کار کرده و به بیرون ریختن آب کمک می ­کند. آب با استفاده از یک محفظه پروانه وارد می­ شود و پره پروانه به سرعت می­چرخد ​​که نیروی گریز از مرکز را ایجاد می­ کند. انواع مختلفی از پمپ­ ها وجود دارد که با تغییر اندازه و زاویه تیغه ­های انحنا می­توان آن­ها را تغییر داد.

جابجایی مثبت:

در این نوع پمپ از دیافراگم پنوماتیک برای جابجایی و حرکت رفت و برگشتی آب استفاده می­ شود. چندین مزیت برای نصب یک نوع تغییر مکان مثبت موتور وجود دارد. کار با این پمپ ساده بوده و نیاز به نگهداری کمتری دارد.

موارد فوق اصول سیستم پمپاژ و نحوه عملکرد پمپ های مختلف است که باید بدانید تا بتوانید تأمین آب ساختمان های بلند و ساختمان های مدرن را ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *