مقاله

راهنمای مبتدیان: اتصالات آبیاری قطره‌ای

راهنمای مبتدیان: اتصالات آبیاری قطره‌ای

اکنون که آبیاری قطره­ای به طور فزاینده­ای مورد توجه قرار گرفته است، نوآوری در این زمینه برای تولید انواع اتصالات پیچیده‌تر و با عملکرد بهتر در حال افزایش است. هر پیمانکاری در مورد آبیاری قطره‌ای روش دلخواه خود را برای ایجاد یک اتصال محکم در اختیار دارد، اما در اینجا چند شرح ساده آورده شده است که ممکن است نظر شما را در مورد زمان و مکان استفاده از اتصالات خاص تغییر دهد.

اتصالات فشاری:

اتصالات فشرده سازی مدتهاست که در شناسه یا قطرهای داخلی مختلف موجود است. به همین خاطر پیمانکاران و تولیدکنندگان دو یا سه اندازه مختلف از این اتصالات را برای استفاده در خطوط تامین در یک سیستم که اندازه ­های متفاوت دارند، به صورت یدک نگهداری می­ کنند. در گذشته برخی از عوارض به دلیل ناسازگاری در قطرهای خارجی به وجود آمده و اتصالات تحت فشارهای عادی خراب شده‌­اند. این اتفاق اخیراً رخ نداده و میتوان فرض کرد که این امر به دلیل سازگاری بیشتر در اندازه قطر خارجی و بررسی موشکافانه تولید کنندگان در چنین رقابت اشباع شده­‌ای است. یک علت شکست در نصب این است که اتصالات قابل استفاده مجدد نیستند، هنگامی که خط وارد کوپل می­ شود احتمال بیرون آوردن آن بسیار کم است.

اتصالات میانی:

یک قطعه اصلی در چشم انداز بازار آبیاری قطره‌ای ، اتصالات میانی هستند. تولیدکنندگان سال ­ها تلاش کرده­اند تا نصب این اتصالات را آسان‌­تر و در نهایت مقرون به صرفه‌­تر کنند. معمولا مشعل هایی وجود داشته که خط لوله را ذوب می­ کنند­ و برش هایی در خطوط ­ایجاد می شود. به علاوه کمی پاک کننده چوک کربن یا WD 40 برای چرب کردن آن در همان محل و یک مته برای تغییر قطر داخلی خط لوله لازم است. البته هیچ یک از این مراحل باعث بهبود کیفیت نصب اتصالات نمی شود.

اتصالات Power-Loc برای آبیاری قطره‌ای

اتصالات Power Loc آخرین راه حل و البته از اهمیت کمتری برخوردار هستند. خوشبختانه تولیدکنندگان دریافته‌اند که هر پیمانکاری فقط به دنبال ارزان ترین راه حل نیست و برخی ترجیح می دهند سرمایه خود را برای اهداف آینده دست نخورده نگه دارند! این اتصالات نه تنها می­توانند سیستم­ های پمپ آب را ایجاد کنند، بلکه کاملاً قابل استفاده مجدد هستند. شاید این سوال پیش آید که چرا به اتصالات آبیاری قطره‌ای قابل استفاده مجدد نیاز داریم، در مورد تعمیرات آن چطور؟ مسلما شما تعمیرات زیادی روی سیستمی که به درستی نصب کرده‌اید انجام نخواهید داد، اما با نگهداری از آن تا آنجا که ممکن است در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *