مقاله

سیستم گرمایش از کف چگونه کار می کند؟

سیستم گرمایش از کف چگونه کار می¬کند؟

شما گاهی اوقات درهنگام خرید سیستم گرمایشی جدید به کمک نیاز دارید. بعلاوه سوالات متداولی وجود دارند که مردم هنگام فکر کردن در مورد سیستم گرمایش از کف می­پرسند. بنابراین این راهنمای خرید را برای کمک به شما در این زمینه ارائه می دهیم

خواه به دنبال تهیه یک سیستم گرمایشی برای کل خانه یا گرمایش یک اتاق مجزا باشید، این راهنمایی به شما می گوید که سیستم های گرمایش از کف چگونه کار می کنند و چگونه این سیستم می تواند به شما در گرم کردن هوا کمک کند.

سیستم های گرمایش از کف تابشی چگونه کار می کنند؟

سیستم های گرمایش از کف تابشی، گرما را از طریق تابش حرارتی تولید می کنند. با گرم كردن كف، و نه هواي اطراف، آنها گرماي غيرمستقيم و پراکنده را از زمين به بالا می­ تابانند. این گرما توسط اشیا در اطراف جذب می شود و آنها نیز به نوبه خود به گرم شدن کل اتاق کمک می کنند. تابش از طریق امواج الکترومغناطیسی انرژی گرمایی را در هوا پراکنده می کند. این امواج تا زمانی که به مانعی برخورد نکرده باشند دارای انرژی بالقوه هستند. هنگامی که این امواج به مانعی برخورد کنند، انرژی خود را به صورت گرما و از طریق اشیا ، در این مورد ، کف ، دیوارها ، مبلمان و حتی خود شما آزاد می کنند! به این ترتیب، گرمای تابشی مستقیم و یکنواخت را احساس می کنید، حتی اگر دمای هوای محیط اطراف پایین باشد.

با گرمای تابشی، آسایش و آرامش در کمترین زمان و در دمای پایین قابل لمس می شود. در این سیستم گرمایشی کمترین میزان جریان هوا دخالت دارد و بنابرین دما را در همه جای اتاق راحت و به صورت یکنواخت نگه می دارد.

برای خرید آسان و اطلاع از قیمت نیوپایپ با کارشناسان لوله بازار در تماس باشید.

آیا سیستم گرمایش از کف می­تواند اتاق من را گرم کند؟

سیستم الکتریکی گرمایش از کف می­تواند خروجی های گرمایی مختلف را فراهم کند، این سیستم می­تواند وات بیشتری در اختیار شما قرار دهد تا گرمای کافی را برای محیط هایی که نیازمند گرمای بیشتری هستند، مانند اتاق های آفتاب­گیر، تأمین کند.

سیستم های گرمایش از کف معمولاً ۱۰۴ درجه فارنهایت (۴۰ درجه سانتیگراد) تا ۱۴۹ درجه فارنهایت (۶۵ درجه سانتیگراد) درجه حرارت ایجاد می کنند و دمای واقعی کف به طور متوسط ​​۷۳ درجه فارنهایت (۲۳ درجه سانتیگراد) تا ۹۰ درجه فارنهایت (۳۲ درجه سانتی گراد) است، این به این معنی است که برای یک منطقه گرم، می توان دما را تنظیم کرد تا سطح آسایش مناسبی فراهم شود.

برای اینكه سیستم بتواند گرمای كافی را تأمین كند، لازم است كه گرمای خروجی یك سیستم گرمایش از كف بیشتر از اتلاف گرما در اتاق یا محیطی باشد كه آن را گرم می­کند. بنابراین به منظور اطمینان از مناسب بودن سیستم ، انجام محاسبات اتلاف حرارت از اهمیت زیادی برخوردار است. این کار توسط یک معمار یا یک مهندس گرمایشی انجام می شود و به شما کمک می کند تا خروجی گرمایی صحیح را برای سیستم گرمایش از کف انتخاب کنید. اگر از میزان اتلاف گرما اطمینان ندارید، با متخصصین تماس بگیرید، آنها در انتخاب سیستم صحیح به شما کمک خواهند کرد.

به علاوه توصیه می شود سیستم همراه با عایق بندی مناسب، مانند تخته های عایق، که با انتقال دادن گرما به سطح و جلوگیری از اتلاف حرارت به سطح زیرین، زمان گرم شدن را کم می­کنند، نصب شود.

برای خرید آسان و اطلاع از قیمت آذین با کارشناسان لوله بازار در تماس باشید.

سیستم های گرمایش از کف مبتنی بر سیستم های الکتریکی و آبی

دو نوع سیستم گرمایش از کف در دسترس است: گرمایش از کف برقی و آب گرم. اولی از برق برای گرم کردن یک رشته سیم بسیار نازک استفاده می کند، و دومی از آب گرم برای ایحاد گرما از طریق جریان لوله گرمایشی استفاده می کند.

اینکه کدام یک از این سیتم ها برای شما مناسب هستند به پروژه و تمایلات شما بستگی دارد. سیستم الکتریکی ممکن است برای مناطق کوچک مانند حمام و پروژه های نوسازی بهتر باشد زیرا نیازی به بالاتر آمدن سطح کف نیست. سیستم های آب گرم به دلیل قرار گرفتن در زیر طبقه سازه ای، برای مناطق بزرگتر یا ساختمان های جدید ایده‌­آل­ تر است.

هزینه های مرتبط با سیستم گرمایش از کف

سیستم های متنوعی برای گرمایش از کف در دسترس است، و هزینه های گرمایش از کف به زمان کارکرد، خروجی گرما، اندازه منطقه گرم شده و نوع سیستم بستگی دارد. برای کنترل سیستمی که به طور جداگانه به سیستم گرمایشی متصل می شود به ترموستات نیز نیاز خواهید داشت. برای آگاهی از هزینه خرید یک سیستم، در مورد هزینه ها پرس­و­جو کنید تا کارشناسان با یک قیمت دقیق بر اساس پاسخگویی به نیازهای شما به شما پاسخ دهند.

هزینه های جاری به قیمت انرژی ، اندازه و ارتفاع اتاق و زمان کارکرد مرتبط است. با استفاده از یک ترموستات هوشمند در هزینه های خودتان صرفه جویی کنید. ترموستات های هوشمند می تواند با پیشنهاد روش های هوشمندتر برای گرم کردن خانه ، تا ۲۵٪ در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

برای خرید آسان و اطلاع از قیمت پلی ران با کارشناسان لوله بازار در تماس باشید.

دنبال چه چیزی می­گردید؟

مواد

اگر سیستم برقی یا آبی گرمایش از کف هستید، به موادی که سیم یا لوله گرمایش از کف از آنها ساخته شده دقت کنید. برای سیستم های الکتریکی، فلوروپلیمر ماده‌ای بسیار بادوام است و باعث می شود سیم سخت و در عین حال بسیار نازک باشد. بنابراین بهترین سیستم های گرمایش از کف برقی از فلوروپلیمر ساخته می شوند. در مورد لوله ، ۳ نوع معمولاً در دسترس است: PEX-a ، PE-RT و PE-RT / AL / PE-RT. ما لوله PEX-a را به دلیل انعطاف پذیری و در عین حال استحکام و مقاوم در برابر فرسایش توصیه می کنیم.

کیفیت بالای گرم کننده و لوله ها دارای اهمیت است، زیرا با دانستن اینکه این یک سیستم قدرتمند بوده و گرمایشی بدون نگرانی را  برای شما فراهم می کند ، میتواند خیال شما را راحت کند.

ضمانت

به منظور اطمینان از اینکه سیستم گرمایش از کف به درستی کار می کند، پس از نصب سیستم اطمینان حاصل کنید که سیستم شما با ضمانت ها و تضمین های مناسب پوشش داده شده است.

اگر هنگام نصب مشکلی رخ دهد و گرمکن خراب شود، تهیه یک سیستم جدید برای جایگزینی سیستم آسیب دیده بسیار ارزشمند است.

پشتیبانی

هرچند بعید است اما اگر پس از نصب سیستم روی زمین با مشکلی روبرو شود، باید مطمئن باشید که سیستم دارای پشتیبانی و ضمانت های مناسبی است.

اطمینان حاصل کنید که پشتیبانی و نصب کننده ها هنگام حضور در محل، کمک به تنظیم ترموستات، یا کمک به استفاده از سیستم، با پشتیبانی بیست و چهار ساعته در هفت روز هفته و در تمام طول سال آرامش خاطر شما را فراهم می کند.

نصب و راه اندازی

سیستم گرمایش از کف را می توان توسط یک شخص باتجربه نصب کرد، اما شما همچنین می توانید یک نصب کننده حرفه‌ای متناسب با سیستم را برای خود به کار بگیرید. تمام کارهای برقی، از جمله سیم کشی و اتصال ترموستات به سیستم گرمایشی، توسط یک برقکار مجاز باید انجام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *